Wszystko mnie zapycha!

Wydawałoby się, że zadaniem przeciętnego kremu do twarzy jest odpowiednie jej nawilżenie i tym samym nadanie jej nowego „życia”. Jak się jednak okazuje, większość specyfików, mimo obiecujących zapewnień producentów, pozostawia nas z wprost przeciwnym rezultatem.

Problem ten dotyczy przede wszystkim osób borykających się z trądzikiem lub przetłuszczającą się skórą. Faktem jest, że zadanie odżywienia takiej cery nie jest proste i wymaga pewnych działań, ale nafaszerowane chemią preparaty najzwyczajniej w świecie nie mogą jej z biologicznego punktu widzenia pomóc. Nawet jeśli w tego rodzaju kremach faktycznie znajdują się przydatne składniki, to nadmiar innych, niepotrzebnych substancji sprawia, że skóra jest dosłownie zapychana, przez co nie może oddychać swoim naturalnym rytmem. To swoista maska, która tłumi wszelkie procesy naturalnej regeneracji, w tym procesy prawidłowego wydzielania przez gruczoły łojowe sebum (składnika zapewniającego miękkość skóry).

Sęk tkwi w tym, że takie kremy (są to tzw. preparaty komedogenne) sprzyjają zapychaniu porów, co z kolei skutkuje powstawaniem zaskórników czy dodatkowych zmian trądzikowych. Chcąc ożywić cerę, powinniśmy unikać m.in. takich składników jak:

  • Gliceryna
  • Parafina
  • Silikony

Choć to i tak tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, ponieważ zwykle zbędnych komponentów w jednym kremie jest przynajmniej kilkanaście. To właśnie one sprawiają, że krem ma gęstą konsystencję i atrakcyjny zapach, podczas gdy pożądane substancje aktywne są z reguły zdecydowanie bardziej płynne. A im więcej sztucznych składników w kremie, tym bardziej oddalamy się od rozwiązania pierwotnego problemu.

Najlepszym lekarstwem na wiele dolegliwości jest nasz własny organizm i dlatego traktowanie go chemią z zewnątrz może tylko daną dolegliwość pogłębić. Oczywiście można wspomóc nasze ciało i zachodzące w nim procesy różnymi preparatami, ale trzeba robić to z głową. Nie tylko po to, żeby nie przepłacić za kolejne cudowne kosmetyki czy wizyty u dermatologa, ale też po to, by sobie po prostu nie zaszkodzić.

Z tych właśnie powodów nie warto kupować coraz to nowszych środków z nadzieją, że ten nowy okaże się skuteczny. Żaden nie okaże się skuteczny – dajmy szansę naturze, która, w przeciwieństwie do człowieka, doskonale wie co ma robić. Odłóżmy chemię i zainwestujmy – nie pieniądze, a odrobinę wysiłku – w zdrowy styl życia, bo to właśnie organizm jest najlepszym lekarzem i tylko on wie, czego mu tak naprawdę potrzeba. Jeśli już chcemy sięgnąć po kosmetyki, warto wybierać te, które posiadają tylko naturalne, aktywne składniki. Bo tylko powrót do natury jest skutecznym sposobem na odetkanie skóry i odetchnięcie pełną piersią.

Dwuskładnikowy krem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz skorzystać z tych tagów HTML, oraz atrybutów:

Zapycha.pl | Copyright © 2014