Jak przejść na naturalną pielęgnację twarzy i ciała?

Naturalna pielęgnacja staje się coraz popularniejsza. Niestety osoby, które dopiero wchodzą w świat naturalnych kosmetyków, często czują się zagubione. Oto kilka wskazówek jak zamienić produkty kosmetyczne na zdrowsze i przejść na naturalną pielęgnację twarzy i ciała.

Jak zacząć naturalną pielęgnację?

To proste – wystarczy chcieć. Pierwszym krokiem jest pozbycie się kosmetyków ze sztucznymi, szkodliwymi dla skóry substancjami i stopniowe zastępowanie ich preparatami naturalnego pochodzenia. To też czas na szukanie najlepszych składników dla swojej cery. Na początku nie musisz uczyć się na pamięć listy substancji kosmetycznych. W internecie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Warto zrobić sobie ściągę: czego unikać, jak i czego poszukiwać. Do najbardziej pożądanych składników będą należeć naturalne olejki, wyciągi roślinne i minerały. Pamiętaj, że im wyżej dana substancja wymieniona jest w składzie, tym więcej jej w kosmetyku.

Gdzie szukać naturalnych kosmetyków?

Niestety w popularnych drogeriach bardzo mało jest produktów naturalnych i ekologicznych. Aby znaleźć naprawdę dobre kosmetyki warto poszukać ich w internecie. Sklepy internetowe oferują wiele różnorodnych produktów naturalnych, których skład i zastosowanie można bez problemu znaleźć na ich stronie. Dobrym pomysłem jest również zaopatrywanie się w małych niezależnych firmach, które oferują dobrej jakości kosmetyki w niższej cenie. Są to zazwyczaj firmy prowadzone przez pasjonatki, które naturalne kosmetyki wytwarzają samodzielnie. Opcją dla bardziej zamożnych jest wybór luksusowych marek ekologicznych. Za zdecydowanie wyższą cenę dostajemy wysokiej jakości składniki i piękne opakowanie. Jednak i tu działa zasada ograniczonego zaufania – zawsze sprawdzaj listę składników zanim zamówisz drogi kosmetyk.

Jak wybrać odpowiednie naturalne produkty?

Czasami zniechęcasz się do naturalnych kosmetyków, bo nie działają tak jak powinny – nie przynoszą wymiernych korzyści albo uczulają. Niestety, tak się zdarza. Aby tego uniknąć trzeba dokładnie poznać swoje ciało. Każda skóra ma swoje właściwości i potrzeby. Niekiedy trzeba wielu prób, by znaleźć kosmetyk idealny. Na szczęście znacznie łatwiej znaleźć najlepszy preparat ze składnikami naturalnymi, niż sztucznymi zapychającymi dodatkami.

Nie musisz od razu rezygnować ze wszystkich komercyjnych produktów na rzecz drogich produktów naturalnych. Przejście na zdrowszą pielęgnację skóry może być stopniowe. Zmień najpierw te preparaty, których używasz najczęściej i poczuj różnicę.

Dwuskładnikowy krem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz skorzystać z tych tagów HTML, oraz atrybutów:

Zapycha.pl | Copyright © 2014