NNKT – Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe to drogocenny składnik, którego potrzebuje nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania. Wszyscy wiedzą, że NNKT wpływają na zachowanie sprawnego organizmu i umysłu. Ale okazuje się, że kwasy tłuszczowe są również niezbędne dla zdrowej i pięknej skóry. Co takiego skrywają w sobie i gdzie ich szukać?

Dlaczego NNKT są ważne dla naszego organizmu?

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe nazywane są także często egzogennymi kwasami tłuszczowymi albo witaminą F. NNKT to wielonienasycone kwasy, które są niezbędne do nienagannego działania naszego organizmu. Zapewniają przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych, zapobiegają nadciśnieniu tętniczemu, działają przeciwmiażdżycowo i obniżają poziom tzw. „złego cholesterolu”, a także są jednym z podstawowych składników budulcowych komórek. Ponadto podnoszą sprawność intelektualną i odporność, regulują procesy emocjonalne, działają przeciwzapalnie, oraz zmniejszają uczucie łaknienia, a tym samym wspomagają odchudzanie.

Jak NNKT wpływają na skórę?

Oprócz tak kompleksowego działania na funkcjonowanie organizmu kwasy tłuszczowe wpływają bardzo korzystnie na stan skóry, ponieważ są składnikiem jej struktury. Dzięki NNKT skóra zachowuje jędrność i sprężystość oraz odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia. Kwasy tłuszczowe opóźniają procesy starzenia i pomagają skórze poradzić sobie z niekorzystnymi warunkami środowiska. Sprawdzają się również w zwalczaniu trądziku, działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i ochronnie. Oprócz tego wpływają też na nasze włosy i paznokcie, dodając im siły i blasku.

NNKT od kuchni, czyli gdzie ich szukać?

Niestety tego typu substancje nie są produkowane przez ludzki organizm i muszą być dostarczane od zewnątrz. Wśród NNKT najważniejsze kwasy tłuszczowe to:

  • omega-3 (kwas α-linolenowy, eikozapentaenowy, dokozaheksaenowy),
  • omega-6 (kwas linolowy, arachidonowy),
  • omega-9,
  • omega-19,
  • omega-23,

Źródłem kwasu tłuszczowego są m.in. oleje tłoczone na zimno, oleje roślinne, owoce morza, orzechy. Dostarczymy je skórze również dzięki odpowiednim naturalnym substancjom aktywnym. Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wnikają one w skórę, dzięki czemu przeciwdziałają utracie wody, odżywiają ją oraz regenerują. Warto zatem zdecydować się na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają na początku listy NNKT w naturalnej postaci. Oprócz aplikowania kwasów tłuszczowych przez skórę warto także stosować odpowiednią dietę, by działać kompleksowo również „od wewnątrz”. Dzięki temu skóra odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem przez długie lata.

Dwuskładnikowy krem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz skorzystać z tych tagów HTML, oraz atrybutów:

Zapycha.pl | Copyright © 2014